Giriş Yap
Üye Girişi Yap
Kullanıcı Adı:
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
E-Mail :

Burslar

Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 1

Çocuklarınızın başka bir şehirde öğrenimlerine devam etmeleri gerektiği durumlarda, öğrenciler ayrı bir evde yaşamak, gerekirse evi başka ev arkadaşlarıyla paylaşmak isteyebilirler. Bu makul bir istek gibi gelebilir ancak, ayrı bir evde yaşamak ve sorumlulukları yaşıtlarıyla paylaşmaya çalışmaları yeni bir okula başlayan gençler için sandıklarından daha zor olabilir.

Özel bir öğrenci yurdunda kalmaya başladıklarında kaldıkları yerin temizliğiyle uğraşmak zorunda kalmazlar. Faturalarla ilgilenmek için ayrıca zaman harcamazlar, beklenmeyen harcamalar olmaz. Pek çok özel yurtta yemek yapabilecekleri bir mutfak mevcut olduğu için istediklerinde kendilerine yemek yapabilirler ya da yemek pişirme konusunda deneyimleri yoksa yemekhanesi mevcut olan bir yurt tercihi de yapabilirsiniz. Yemek yapmak ya da yemeklerini saklamak için ayrıca araç gereç temin etmekle uğraşmak zorunda kalmazlar. Ayrıca evde kalmak istediklerinde almaları gereken ev eşyaları için masraf yapmak zorunda kalmazlar. Özel bir öğrenci yurdunda kaldıklarında, buzdolabı çamaşır makinesi gibi gereçlere duyulan zorunlu ihtiyaçları ekstra bir masrafa katlanmadan karşılamış olurlar. Evde kalmayı tercih edenlerin bu tür eşyalar için kayda değer ücretler ödediklerini daha sonra satmakta zorlandıklarını, değerin çok altına satmak ya da evlerine taşımak için fazladan para harcamak zorunda kaldıklarını biliyoruz.

Bir evde kalmak demek o evin tüm sorumluluklarını almak demektir, bir de ev arkadaşı edinmeleri gerektiğinde sorumlulukları paylaşmakta ayrıca sorun olabilir. 18 yaşına kadar yaşama alanını sadece ailesi ile paylaşmış olan gençler için, tamamen farklı bir yetiştirilme tarzıyla büyümüş biri ile aynı evi paylaşmak, ev temizliği, mutfak, banyo düzeni gibi detaylarda ortak davranış biçimlerine sahip olamamak sıkıntı yaratabilir. Bu tür ortak alan ve özel alan paylaşımları, günlük hayatta çok iyi anlaşan, yakın arkadaş olan gençler için bile zaman zaman sorun olabilmektedir. YURTPARK.NET

Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Sitesi

Video - Tüm Videolar

Etkinlikler


Burslar
İnönü Ünversitesi Vakfı Tarafından Burs Verilecektir
CBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Bursu
Burs veren kurum ve kuruluşlar
TESYEV BURSU 2013 - 2014
GÜBRETAŞ Eğitim Bursu
Tüm Burslar
Haberler
Çağ Üni. Araştırma Görevlisi İlanı
İnönü Üni. Öğretim Üyesi Alım İlanı
Harran Üni. Öğretim Elemanı İlanı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Burs Yönetmeliği
Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı
Tüm Haberler
YurtPark Kurumsal Makalelerimiz
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 1
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 2
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 1
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 2
Yurt tanıtımınız için neden sitemizi seçmelisiniz
Tüm Makaleler
© 2013 Copyright Yurtpark.Net