Giriş Yap
Üye Girişi Yap
Kullanıcı Adı:
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
E-Mail :

Burslar

Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 2

Çocuklarınızın özel bir yurtta kalmasını istemenizin en önemli sebeplerinden belki de ilki güvenlik sorunlarıyla uğraşmak istememeniz olmalarıdır. Öğrenci yurtlarının giriş-çıkış saatleri ile ilgili belirli kuralları vardır. Ancak bu kural özel öğrenci yurtlarında hakkıyla uygulanmaktadır. Ayrıca izin alınarak yurttan ayrı kalınan sürelerin makul nedenleri soruşturulur ve aileyle paylaşılır. Çocuğunuzun özel bir yurtta kalmasını tercih ettiğinizde, yurt idarecileri ile sık sık görüşme, haber alma gibi imkanlara da sahip olacağınızı belirtmek durumundayız.

Elbette çocuklarımıza güveniyoruz, iletişim sağlamakta cep telefonlarını istediğimiz kadar kullanabiliyoruz. Yinede kaldıkları yerde sabit bir telefon bulunmasının ve gerektiğinde bir yetkiliye danışabilmemizin ne gibi bir zararı olabilir ki? Aklımızda bulundurmamız gereken bir diğer şey ise, çocuğunuzun sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra davranışlarında olabilecek değişiklikleri takip edemeyeceğiniz, güvenseniz bile tüm arkadaş çevresinden haberdar olamayacağınız için, takip etmekte zorlanacağınız gerçeğidir. Kimse çocuklarının yanlış kararlar verebileceğini ya da yalan söyleyebileceğini düşünmek istemez. Çocuklarımızda bizlere yalan söylemek için özel bir çaba içersinde değillerdir elbette ancak yeni arkadaş çevreleri ve güvenecekleri insanları seçme konusunda zamana ihtiyaçları olduklarını kabul etmek zorundayız. Bu tür yeni başlangıçlarda denetimli bir serbestlik ve gerek duyduklarında yardım isteyebilecekleri birinin olması da gereklidir.

Öğrenci olarak bir şehre gönderdiğimiz çocuklarımızın elbette ders çalışmalarını da isteriz. Ayrı bir evde kaldıklarında ders çalışmakta, çalışmaya ayıracakları zamanda pek istekli olmayabilirler ya da dış ortamdan etkilenebilirler. Sürekli dışarıda vakit geçiren bir ev arkadaşı ya da eve gelen misafir arkadaşlar, çocuğunuzun kontrol etmekte zorlanacağı ve yaşam standardını düşürecek etkenlerdir. Kendi tercihi ile evde kalmayı seçtiği için çocuklar bu tür sıkıntıları aileleriyle paylaşmaktan çekinir kendileri çözümlemeye çalışırlar.

YURTPARK.NET
Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Sitesi

Video - Tüm Videolar

Etkinlikler


Burslar
İnönü Ünversitesi Vakfı Tarafından Burs Verilecektir
CBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Bursu
Burs veren kurum ve kuruluşlar
TESYEV BURSU 2013 - 2014
GÜBRETAŞ Eğitim Bursu
Tüm Burslar
Haberler
Çağ Üni. Araştırma Görevlisi İlanı
İnönü Üni. Öğretim Üyesi Alım İlanı
Harran Üni. Öğretim Elemanı İlanı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Burs Yönetmeliği
Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı
Tüm Haberler
YurtPark Kurumsal Makalelerimiz
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 1
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 2
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 1
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 2
Yurt tanıtımınız için neden sitemizi seçmelisiniz
Tüm Makaleler
© 2013 Copyright Yurtpark.Net