Giriş Yap
Üye Girişi Yap
Kullanıcı Adı:
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
E-Mail :

Burslar

Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 1

İncelemekte olduğunuz yurtların hangi izinleri almış olması gerektiğine, yetki ve ruhsatlarının geçerli olup olmadığına öncelikli olarak dikkat etmelisiniz. Yurt izni iptal edilmiş ya da belgelerini yeniden onaylatamamış olan yurtların mevcut bir sorunu olduğunu bilmelisiniz.

Yurt seçerken, öncelikle çocuğunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız.  Özel öğrenci yurtlarında aynı odayı 2, 3 veya  kişinin paylaşabilme imkanları vardır. Sizin çocuğunuzun aynı odayı paylaşması durumunda rahat edip edemeyeceği, temizlik ve zaman zaman ders çalışmakta kalacağı odada başkalarının da olması durumundan nasıl etkileneceği ile ilgili kendisi ile özellikle konuşmalısınız.

Örneğin 2 kişinin kullanımı için kaydını yaptırdığınız bir odaya ilave yataklar ve öğrenciler eklenmeyeceğinden emin olmalısınız.

Yurtta yemekhane olup olmadığı, yemek yapılacak alanın mevcut olup olmadığı baştan belirtilen bir detaydır. Yemekhane ve yemek pişirilen bir özel yurt tercih etmişseniz, güvenlik tedbirlerinin olup olmadığını, rutin olarak denetlenip denetlenmediğini sorgulamalısınız.  Anlaştığınız fiyatlar yemek dahil ise menüleri hakkında bilgi almanız önerilir. Yemek hariç anlaştığınız halde yemek satışı yapılabilen bir özel yurt tercih ettiyseniz, menü ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız da diğer bir öneridir. Yemeklerin yapıldığı yeri görme imkanınız varsa görmeyi talep edebilirsiniz. Dışarıdan bir şirket aracılıyla yemek yaptırılıyorsa, yemek şirketinin izinlerini sorma hakkına sahipsiniz.

Yemek servis edilmeyen ve yemek yapımı için alan bulunmayan özel yurtlarda, yemek yapılmasına izin verilip verilmediğini, yurtta kalan diğer öğrencilere sorarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Yemek yapılması iyi bir olanak gibi gözükse de, yurt idaresi tarafında bir alan tesisi edilmediği halde yapılması durumunda bir tehdit haline dönüşecek bu detay önemlidir.

Özel yurtlarda rutin temizliğin yapıldığı günler belirlidir. Kaç günde bir nasıl bir temizlik uygulaması olduğunu mutlaka öğrenmelisiniz.  Banyo ve tuvalet alanlarının her katta olması gerektiği, yurtlar için genel olan ortak bir zorunluluktur. Her kattaki öğrenci sayısı kadar banyo ve tuvalet olup olmadığını kontrol etmeli ve sormalısınız. 


YURTPARK.NET
Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Sitesi

Video - Tüm Videolar

Etkinlikler


Burslar
İnönü Ünversitesi Vakfı Tarafından Burs Verilecektir
CBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Bursu
Burs veren kurum ve kuruluşlar
TESYEV BURSU 2013 - 2014
GÜBRETAŞ Eğitim Bursu
Tüm Burslar
Haberler
Çağ Üni. Araştırma Görevlisi İlanı
İnönü Üni. Öğretim Üyesi Alım İlanı
Harran Üni. Öğretim Elemanı İlanı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Burs Yönetmeliği
Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı
Tüm Haberler
YurtPark Kurumsal Makalelerimiz
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 1
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 2
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 1
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 2
Yurt tanıtımınız için neden sitemizi seçmelisiniz
Tüm Makaleler
© 2013 Copyright Yurtpark.Net