Giriş Yap
Üye Girişi Yap
Kullanıcı Adı:
Şifre :
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum
E-Mail :

Burslar

Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 2

Özel Öğrenci Yurdu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise çamaşırhane olup olmadığı detayıdır.  Evden yeni ayrılan gençler için kıyafetlerinin temizliğini sağlamak sorun olabilecek bir konudur. Öğrenci yurdunun katlarında, katta bulunan öğrencilere yetecek kadar çamaşır makinesi bulunduğu ifadesini kullanan öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katlarda maksimum kaç öğrenci bulunduğu, çamaşır makinelerinin hangi günlerde ve saatlerde çalıştırılacağı konusunda bilgi istemelisiniz, hergün ve her saatte makine çalıştırılabilir olması, yaratacağı sesten dolayı çocuğunuz için rahatsız edici bir durum olarak da karşınıza çıkabilir.

Çamaşır yıkama hizmetinin ücretli veya ücretsiz olması ile ilgili bilgiyi baştan talep etmeniz, sonrasında oluşabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir.  Çamaşırhane var ise bir yönetiminin olup olmadığını, teslim süreci detaylarını sormanız önerilir. Çamaşırların kurutulacağı yer hakkında da bilgi istemeyi ihmal etmemelisiniz.

Öğrenci odalarında televizyon, radyo gibi elektronik cihazların kullanımı ile ilgili izin ve kısıtlamaları kayıt öncesinde sorgulamanız önerilir. Paylaşılan odalarda ses yaratabilecek elektronik cihazların kullanımı ile ilgili bir düzenleme, profesyonel özel yurt yönetimlerinde mevcuttur.

Özel öğrenci yurtlarının pek çoğunda kablolu veya kablosuz internet hizmeti mevcuttur. Bazıları yalnızca çalışma alanlarında veya kütüphanelerde mevcutken, kablosuz olarak odalarda internet hizmetine ulaşımı mümkün hale getirmiş olan yurtların sayısı da oldukça fazladır. Eğer çocuğunuzun bilgisayarını götürmesini istiyorsanız, (bazı bölümler için bilgisayar kullanımı olmazsa olmaz bir durumdur) internetin, nerelerde serbest olduğunu, bir ücrete tabi olup olmadığını öğrenmeniz tavsiye edilir. Ortak bir ağdan internet kullanımına izin verilen öğrenci yurtlarında, bağlantı güvenliğini temin etmek üzere gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını, yasal olarak sıkıntı yaratabilecek sitelere girişin yasaklanması için gerekli engellemelerin ve güvenlik filtrelerin uygulanmakta olup olmadığını özellikle sorgulamalısınız.

YURTPARK.NET
Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Sitesi

Video - Tüm Videolar

Etkinlikler


Burslar
İnönü Ünversitesi Vakfı Tarafından Burs Verilecektir
CBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Bursu
Burs veren kurum ve kuruluşlar
TESYEV BURSU 2013 - 2014
GÜBRETAŞ Eğitim Bursu
Tüm Burslar
Haberler
Çağ Üni. Araştırma Görevlisi İlanı
İnönü Üni. Öğretim Üyesi Alım İlanı
Harran Üni. Öğretim Elemanı İlanı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Burs Yönetmeliği
Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı
Tüm Haberler
YurtPark Kurumsal Makalelerimiz
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 1
Neden Özel Yurtları Tercih Etmelisiniz - 2
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 1
Yurt Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli - 2
Yurt tanıtımınız için neden sitemizi seçmelisiniz
Tüm Makaleler
© 2013 Copyright Yurtpark.Net